-->

Kali Linux VPN Kurulumu ve Kullanımı


 Vpn : VPN, Virtual Private Network'ün, yani Sanal Özel Ağ‘ın kısaltmasıdır. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlanır. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için, VPN kullanarak ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunabilir. Kısacası Virtual Private Network (VPN), İnternet ya da başka bir açık ağ üzerinden özel bir ağa bağlanmayı sağlayan bir bağlantı çeşididir. VPN üzerinden bir ağa bağlanan kişi, o ağın fonksiyonel, güvenlik ve yönetim özelliklerini kullanmaya da devam eder. VPN'in en önemli iki uygulaması OpenVPN ve IPsec'dir.
VPN istemcisi, İnternet üzerinden bağlantı kurmak istediği kaynakla sanal bir noktadan-noktaya (point-to-point) bağlantı kurar, kaynak ya da uzaktan erişime geçmek istediği sunucu kimlik bilgilerini kontrol eder ve doğrulama sonrasında VPN istemcisiyle uzaktan erişime geçtiği sunucu arasında veri akışı gerçekleşir. Veriler, akış sırasında noktadan-noktaya bağlantı gibi üst bilgi kullanılarak kapsüllenir. Üst bilgi, verilerin bitiş noktasına erişimleri için paylaşılan veya ortak ağ üzerinden yönlendirme bilgileri sağlar. Özel ağ bağlantısını taklit etmek için, gönderilen veriler gizlilik amacıyla şifrelenir. Paylaşılan veya ortak ağda ele geçirilen paketlerin şifreleri, şifreleme anahtarları olmadan çözülemez. Özel ağ verilerinin kapsüllendiği ve şifrelendiği bağlantı VPN bağlantısı olarak bilinir.

Tarayıcımızı Açıp www.vpnbook.com Adresine Giriş Yapıyoruz Ardından OPENVPN Butonuna Kısmına Geçip Herhangi Birini İndiriyoruz.


İndirdiğimiz Zip Dosyasını Açıyoruz.


Cd Desktop/
ls
openvpn dosyaadı

whatismyipaddress?


VPN'yi Kapatmak İçin Terminalde ctrl + c Tuşuna Basınız.

YADA: 
Kali Linux Vpn Kurulumu ;
apt-get install network-manager-openvpn-gnome
apt-get install network-manager-pptp
apt-get install network-manager-strongswan
apt-get install network-manager-pptp-gnome
apt-get install network-manager-vpnc
apt-get install network-manager-vpnc-gnome
/etc/init.d/network-manager restart
Username: vpnbook
Password: jmm66cf
Her kodu girdikten sonra size evet hayır yada yes/no diye soracaktır hepsine evet yani yes deyiniz. Şifreler Haftada 1 kez değişir.

VİDEO:


Share
Uyari: Telif hakkı tamamen kaynağa aittir. Bu konuyla ilgili bir sorun varsa, burada bizimle iletişime geçebilirsiniz. Contact.

EN SON MAKALELER

Yorum Gönder