-->

Sahte Banka Siteleriyle Dolandırıcılık HakkindaBankaların resmi sitelerini birebir kopyalayan bilgisayar korsanlarının, banka müşterilerinin özel bilgilerini ele geçirerek vatandaşları dolandırdığını yıllardır biliyoruz zaten yeni birşey değil ...

Sosyal medyada bazi kanı bozuk insanlar facebook, instagram, twitter gibi platformlardan  kendilerinin oluşturdukları SAHTE BANKA  sitelerinin reklamlarını yapmaktadırlar bunlara itimat etmeyin girdiginiz sitelere Dikkat ediniz!

SSL Sertifikasina ALDANMAYİNİZ.

Bakiniz : Sizce bu site orjinal sitemi ?

Evet tahmin ettiğiniz gibi değil zaten. Bir çok VATAN'daşımız Bu konuda mağdur malesef
Bu Tür REKLAMLARA ALDIRMAYINIZ!
Daha dün akşam aldığim bir ekran görüntüsü;


Birebir ziraat bankasının aynısını yapmışlar o kısmın ekran göruntüsünü alamadık malum saat geç olmuştu, admin paneline girdiğimizde ziraatbank-inetbireysel.com adresinden başka bir adrese yönlendiriyordu 
Panelden yönlendirilen site: vakifgiris.com'dubiz gerekli bilgileri almaya çalışırken sanırım fark edildik  Dns kayıtlari değiştirilerek default olarak ayarlandı.

Uzun lafın kısası diyeceğim şu ki ; 

Bizlere düşen görev;
Bu tür sitelere denk geldiğimiz zaman gerekli kurumlara anında mail göndermek. Ardından çevremizdekilerin bu tür olaylara inanmayacağını, önüne gelen her linke girilmeyeceğini yönünde bilinçlendirmemiz gerekiyor. Özellikle çevremizde bulunan yaşlılara durumu anlayabilecekleri şekilde anlatmamız gerekiyor, çoğunlukla yaşlı kesimin bu olaylar hakkında bilgisi daha az oluyor.

Share
Uyari: Telif hakkı tamamen kaynağa aittir. Bu konuyla ilgili bir sorun varsa, burada bizimle iletişime geçebilirsiniz. Contact.

EN SON MAKALELER

Yorum Gönder